
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Inverting, Non-Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 15 mA |
| Propagation Delay | 2.5 ns |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Output Lines | 4 |
| Number of Input Lines | 8 |
Stock: 2410
Distributors
pcbx
Unit Price$1.55854
Ext.Price$1.55854
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.55854 | $1.55854 |
| 10 | $1.15757 | $11.57570 |
| 25 | $1.05755 | $26.43875 |
| 50 | $1.00315 | $50.15750 |
| 100 | $0.95154 | $95.15400 |
| 300 | $0.90330 | $270.99000 |
| 500 | $0.85750 | $428.75000 |
| 1000 | $0.83270 | $832.70000 |
| 3000 | $0.80708 | $2421.24000 |
| 5000 | $0.78226 | $3911.30000 |
